Input your search keywords and press Enter.

Miedź i cynk na włosy – dlaczego warto prowadzić dietę bogatą w te dwa pierwiastki?

4 komentarze

 • Ira_36 pisze:

  Niedocenianie znaczenia minerałów szybko odbije się na stanie włosów, sama przez to przechodziłam. Momentalnie staną się matowe, bez żadnego blasku, a kolor będzie tracił na intensywności nawet bezpośrednio po farbowaniu. O tragicznie rozdwojonych końcówkach już nawet nie wspomnę.

 • Ewa pisze:

  Do Ira_36: zapomniałaś dodać, że bez miedzi i cynku nie chcą prawidłowo rosnąć. Miałam kiedyś problem z ich niedoborem w organizmie i moja fryzura wyglądała fatalnie, a dodatkowo zaczęłam siwieć. Lepiej takich braków nie lekceważyć, bo trudno potem przywrócić włosy do pierwotnego stanu.

 • maciej pisze:

  Najlepiej dostarczać je z pożywieniem, muszą we właściwych ilościach znaleźć się w dobrze zbilansowanej diecie. Jak ktoś nie lubi wątróbki czy owoców morza, to zawsze pozostają mu produkty z pełnego zboża, a płatki owsiane na śniadanie to przecież każdy może zjeść.

 • Bianca-1996 pisze:

  Osłabione włosy i paznokcie to nic przy tym co będzie się działo zresztą organizmu, w którym brakuje tych pierwiastków. Przede wszystkim natychmiast spada odporność, a układ immunologiczny nie radzi sobie nawet ze zwykłym przeziębieniem, może też dokuczać brak siły i ciągłe zmęczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.